search

Betalac 25kg

182,38 zł
Brutto

Mieszanka mineralno-witaminowa z beta karotenem dla krów.

Ilość

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

JOSERA BetaLac - Keragen®Longlife to specjalistyczny preparat z ß-karotenem dla wysokowydajnych krów mlecznych. Dzięki dużej ilości wysoce skutecznych substancji czynnych BetaLac - Keragen®Longlife doskonale nadaje się do stosowania w przypadku problemów z płodnością oraz w okresie laktacji od wycielenia do stwierdzenia następnej ciąży. Dzięki Keragen®Longlife – innowacyjnemu pakietowi substancji czynnych stosowanemu w naszych mieszankach mineralnych z linii premium – produkt zapewnia:

  • zdrowe racice
  • zdrowe wymiona
  • stabilny metabolizm

Tym samym znacznie przyczynia się do sukcesu gospodarstwa przez wydłużenie okresu użytkowania krów mlecznych. W ten sposób stwarza warunki dla wysokiej wydajności życiowej krów i dochodowej produkcji mleka. Wielkość opakowania: 25 kg

Korzyści w skrócie:

  • Wysoka skuteczność inseminacji dzięki wyraźnym rujom i prawidłowym cyklom.
  • Większa ilość sprzedanego mleka dzięki krótszym okresom międzywycieleniowym
  • Więcej laktacji i wyższa wydajność życiowa dzięki płodnym, wydajnym krowom o zdrowych racicach i wymionach
  • Bezpieczne i łatwe podawanie dzięki kombinacji mieszanki mineralnej i ß-karotenu oraz korzystnej proporcji (10 g/kg suchej masy)

Dawkowanie

ß-karoten to kluczowy składnik zapewniający wysoką płodność. Często występujące występowania ciche ruje, torbiele jajników i ciałka żółtego,wczesne zamieranie zarodków oraz niska skuteczność inseminacji to wyraźne oznaki niedoboru ß-karotenu.

Pomijając zielonki i susze, najważniejsze materiały paszowe stosowane w żywieniu krów mlecznych (kiszonka z kukurydzy, młóto browarniane, wysłodki prasowane, siano, słoma, zboże, śruta poekstrakcyjna sojowa i rzepakowa) są ubogie w ß-karoten. Przy podwyższonej suchej masie długim składowaniu także kiszonka z traw ma niską zawartość ß-karotenu.

Do uzyskania wysokiej płodności niezbędne jest wystarczające zaopatrzenie w ß-karoten – zwłaszcza w okresie na trzy tygodnie przed wycieleniem aż do stwierdzenia kolejnej ciąży.

JOSERA BetaLac - Keragen®Longlife przeznaczony jest dla krów w okresie laktacji i stosowany jest głównie w dawkach mieszanych o zrównoważonej zawartości fosforu i wapnia.

Dawkowanie: 10 g/kg s.m.

15 kg mleka (13 kg s.m.): 130 g
25 kg mleka (17 kg s.m.): 170 g
35 kg mleka (21 kg s.m.): 210 g
45 kg mleka (25 kg s.m.): 250 g

26 Przedmioty
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.