search

Sprayfo Osmofit

8,00 zł
Brutto

Elektrolity dla cieląt

Ilość

Sprayfo OsmoFit to rozpuszczalny w wodzie, dietetyczny produkt, który nawadnia cielęta, dostarczając niezbędnych soli i cukrów w odpowiednich ilościach i proporcji. Sprayfo OsmoFit powinien być zawsze dostarczany w stałym stężeniu, po rozpuszczeniu w wodzie.

Dlaczego kompozycja Sprayfo OsmoFit jest unikalna?

• W składzie Sprayfo OsmoFit dominują sole sodowe w połączeniu z mniejszą ilością soli potasowych. Zadaniem tych zwiazków jest wyrównanie strat minerałów elektrolitowych, a dzięki temu umożliwienie zwierzęciu wchłaniania wody.
• Zawiera wysokostrawne składniki, które dostarczają energii, nie wpływając na dodatkowe starty wody. Wiele konkurencyjnych rozwiazań, cechujących się wyższą niż krew wartością osmolalności (roztwory hipertoniczne) przyczynia się do odwodnienia. Inaczej jest w przypadku opatentowanej formuły Sprayfo OsmoFit, która charakteryzuje się mniejszą osmolalnością (roztwór hipotoniczny), przez co nie wpływa negatywnie na proces nawadniania.
• Zawiera składniki buforujace.

Dlaczego w przypadku biegunki u cieląt należy podjąć działanie jak najszybciej?

Niezależnie od tego czy przyczyną biegunki są patogeny czy też inne czynniki, istnieje potrzeba szybkiego działania. Dzieki temu zyskujemy:
• czas na wprowadzenie niezbędnych zmian w zarządzaniu żywieniem cieląt,
• możliwość zadziałania systemu odpornościowego cielęcia, w celu zwalczenia infekcji,
• w ciężkich przypadkach – czas na leczenie weterynaryjne.

Należy pamietać, że odwodnienie i kwasica metaboliczna, która może być jego konsekwencją, sprawiaja, iż cielę jest dużo bardziej podatne na choroby, których powszechnym objawem jest biegunka.

Stosowanie

Przeczytaj instrukcję na etykiecie produktu, aby uzyskać wskazówki dotyczące jego użytkowania. Sprayfo OsmoFit należy stosować w przypadku ryzyka wystąpienia zaburzeń trawiennych u cieląt, w czasie ich występowania lub w okresie powrotu do zdrowia.

Sposób podania

Dodaj 60 gramów Sprayfo OsmoFit do 2 litrów letniej wody (25-35°C) i podawaj między karmieniami (preparatem mlekozastępczym lub mlekiem pełnym). Podawać dwa litry dwa razy dziennie, aż do ustąpienia zaburzeń trawiennych.

Przed użyciem zaleca sie zasiegnięcie opinii lekarza weterynarii.

Jeżeli objawy zaburzeń nie ustąpią po 2-3 dniach koniecznie należy skonsultowac sie z lekarzem weterynarii.

Nie mieszać z mlekiem pełnym ani preparatem mlekozastępczym.

Zaleca się, aby podczas dostarczania elektrolitów cielęta zawsze miały dostęp do swieżej wody pitnej.

28 Przedmioty
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.